کتاب مرگ شاعر در حرکت آهسته

اثر راجر مک گاف از انتشارات نشر چشمه - مترجم: بهرام معصومی-شعر

آنچه پیش از هر چیز در آثار مگاف جلب‌توجه می‌کند تنوع اشعار اوست که از شعر کودک گرفته، تا اشعار طنز انتقادی، تصنیف‌های عامه‌پسند و البته اشعار جدی برای مخاطب بزرگ‌سال و… را دربرمی گیرد.

از جنبه سبکی هم سروده‌هایی در قالب شعر کلاسیک دارد و هم اینکه در شعر مدرن طبع‌آزمایی کرده است. پس با توجه به گستره وسیع سروده‌هایش، عجیب نیست که می‌تواند موردتوجه مخاطب‌های مختلف، باسلیقه‌های متفاوت باشد.

باآشنایی زدایی و شکستن کلیشه میانه اش خوب است اما به سبک خودش؛ برای این کار به سراغ شیوه های عجیب‌وغریب و پیچیده نمی‌رود که همانند برخی مخاطب را سردرگم کرده و درنهایت به دلیل عدم درک اشعارش مرعوب سنت‌شکنی او شوند.

این کار را به شکلی خلاقانه، با استفاده از ظرفیت‌هایی که مضمون و فرم هر شعر در اختیارش می گذارد انجام می‌دهد. او برای این کار نه‌تنها از تصویرسازی، کاربرد استعاری از واژگان، واژه‌سازی نیز می‌کند به همین خاطر اصولاً ترجمه اشعارش کاری دشوار هستند. به همین خاطر مگاف از آن شهرتی که باید در کشورهای غیرانگلیسی‌زبان برخوردار می‌شده نشده است.

استفاده از طنز به اشکال مختلف، از شاخص‌های مهم آثار اوست که گاه شکل آن تلخ و گزنده است و گاه شوخ‌طبعانه. باید اشاره داشت که در شکل‌گیری طنز در اشعار او کلام و زبان دارای اهمیت بسیار است.


خرید کتاب مرگ شاعر در حرکت آهسته
جستجوی کتاب مرگ شاعر در حرکت آهسته در گودریدز

معرفی کتاب مرگ شاعر در حرکت آهسته از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب مرگ شاعر در حرکت آهسته


 کتاب بانوی اقیانوس و صد غزل عاشقانه
 کتاب مرا به عشق بسپارید
 کتاب تو را دوست دارم چون نان و نمک
 کتاب پنهان نوشته های یک عاشق قرمطی
 کتاب چون به چشمانت می نگرم
 کتاب بدون هماهنگی شعر نگویید