کتاب سوختن در آب غرق شدن در آتش

اثر چارلز بوکوفسکی از انتشارات نشر چشمه - مترجم: پیمان خاکسار-شعر

بوکوفسکی ، شاعر و نویسنده ای واقع گراست که بشدت تحت تاثیر محیط و شهر محل زندگی خود می باشد و فارغ از هر گونه تناسبات مرسوم یا مراعات های معمول می نویسد و بصراحت می توان از وی بعنوان یک شاعر رئالیسم نام برد .
کتاب سوختن در آب، غرق شدن در آتش اولین ترجمه ی فارسی از اشعار بوکفسکی است. شعرها اینقدر ساده نوشته شده که هی یادت می رود که بوکفسکی هم شاعر است.
بوکفسکی می گوید: « کاری که من می خواستم انجام بدم، این بود که جنبه های کارگر کارخانه ای زندگی رو توی شعرم وارد کنم. زنان جیغ جیغویی که خسته از سرکار به خانه برمی گردند. واقعیت های اساسی وجود هر آدم. چیزی که قرن هاست در شعرها بیان نشده… »


خرید کتاب سوختن در آب غرق شدن در آتش
جستجوی کتاب سوختن در آب غرق شدن در آتش در گودریدز

معرفی کتاب سوختن در آب غرق شدن در آتش از نگاه کاربران
Burning in Water, Drowning in Flame: Selected Poems 1955–1973 (1974)‮‬‎, Charles Bukowski
Henry Charles Bukowski (born Heinrich Karl Bukowski; August 16, 1920 – March 9, 1994) was a German-American poet, novelist, and short story writer.
تاریخ نخستین خوانش: هشتم ماه سپتامبر سال 2009 میلادی
عنوان: سوختن در آب، غرق شدن در آتش: گزیده اشعار؛ شاعر: چارلز بوکفسکی؛ مترجم: پیمان خاکسار؛ مشخصات نشر: تهران، چشمه، پائیز 1387، در 188 ص، شابک: 9789643624019؛ موضوع: شعر آمریکایی ترجمه شده به فارسی قرن 20 م، ترجمه از انگلیسی
چیزهایی هست خیلی بدتر از تنهایی؛ اما سالها طول میکشد تا این را بفهمی؛ وقتی هم که آخر سر میفهمی؛ دیگر خیلی دیر شده؛ و هیچ چیز بدتر از خیلی دیر نیست. ا. شربیانی

مشاهده لینک اصلی
پرنده ای آبی در قلبم است که
می خواهد بیرون بیاید
ولی من با او خیلی سخت گیرم
می گویم : همان جا بمان
نمی گذارم کسی ببیندت

‍پرنده ای آبی در قلبم است که
می خواهد بیرون بیاید
ولی من روی سرش ویسکی می ریزم
و دود سیگار به خوردش می دهم
فاحشه ها و مشروب فروش ها و مغازه دار ها
نمی دانند که پرنده آن جاست

پرنده ای آبی در قلبم است که
می خواهد بیرون بیاید
ولی من با او خیلی سخت گیرم
می گویم : همان جا بمان
می خواهی اوضاع زندگی ام را خراب کنی ؟
می خواهی کارهایم را به هم بریزی ؟
می خواهی فروش کتاب هایم را در اروپا کم کنی ؟

پرنده ای آبی در قلبم است که
می خواهد بیرون بیاید
ولی من باهوش تر از آنم که فکر می کنید
فقط شب ها به او اجازه ی بیرون آمدن می دهم
وقتی همه خوابند
به او می گویم : می دانم که آن جایی ، پس ناراحت نباش
بعد دوباره سر جایش می گذارم
ولی وقتی در قلبم است کمتر می خواند
هنوز نگذاشته ام کاملا بمیرد
راز پنهان مان را با هم به رختخواب می بریم
و این برای گریاندن یک مرد بس است
اما من گریه نمی کنم
شما چطور ؟

مشاهده لینک اصلی
من تا به حال به این جا سرایت کرده ام تا زمانی که بدن فراموش کرده است که جایی یا زمانی که او می تواند این مجموعه شعر را بدون توجه به چارلز بوکوفسکی بازبینی کند، بنابراین به جای استفاده از GIF، به نظر می رسد، به نظر می رسد.

مشاهده لینک اصلی
فقط عجله کن من هیچ کلمه ای ندارم.پس: عنوان این کتاب فوق العاده عالی است!

مشاهده لینک اصلی
من همیشه عزیزم هنری را دوست داشتم، هر چند من هرگز نمی خواستم مانند شما باشم و هرگز نمی خواهم. من همیشه از تفکر شما عالقه مند شده ام، هر چند من هرگز از زندگی خود امتناع نکردم. یک ارکستر سمفونی را به ارمغان بیاورید. یک رعد و برق وجود دارد، آنها در حال بازیابی یک وگنر وفاداری هستند و مردم کرسی های خود را در زیر درختان می گذارند و در داخل غرفه ای که زنان گیج می زنند، مردانی که تظاهر به آرامش، سیگارهای مرطوب می شوند، واگنر بازی می کنند، و سپس همه تحت غرفه پرندگان حتی از درختان می آیند و وارد غرفه می شوند و سپس آن راپسودای مجارستانی شماره 2 توسط لیزست است، و هنوز هم باران، اما نگاه می کند، یک مرد نشسته است تنها در باران گوش دادن. مخاطب او را متوجه می کند. آنها تبدیل می شوند و نگاه می کنند. ارکستر در مورد کسب و کار خود می رود. مرد در شب باران می نشیند، گوش می کند. چیزی با او اشتباه است، آیا وجود ندارد؟ او آمد به شنیدن موسیقی. Chharles Bukowski

مشاهده لینک اصلی
اشعار پیشین این مجموعه بهترین ها هستند. چیزی درباره سادگی کامل آنها، و شاید راه دیگری (از دید من) از نوشتن بوکوفسکی، یک خوش بینی بیشتر و کمتر، خستگی جهان کمتر است. من یک طرفدار به طور کلی از نوشته های بوکووکی، رمان های او و داستان های کوتاه او هستم، این اولین بار است که شعر خواندن دارم و احساس می کنم که قدرت واقعی او، غلبه واقعی سنگین کار او در شعر است. در اینجا چیز خاصی وجود دارد. من باید خواندن شعر خود را ادامه دهم. تمام داستان های کوتاه و رمان ها را خسته کرده اید، خوشحالم که شعر را برای آخرین بار نجات دادم.

مشاهده لینک اصلی
من واقعا می خواهم به این جمله ی یک جمله، بررسی تلخ و ناامید کننده بدهم. اما من احساس می کنم که بوکوفسکی از این نوع تقلید وحشیانه حمایت می کند، بنابراین من نمی خواهم این کار را انجام دهم. بدون شک می گویم، من هنوز طرفدار نیستم، او به طور متناوب جالب است، اما او بیشتر وقت خود را صرفا غریبانه کسل کننده و وحشتناک جنسی می کند. بدترین قسمت این است که من حتی نمی دانم که کدام یک از این دو چیز باعث می شود که من بیشتر شگفت زده می شوم - همانطور که شوونیزم آن را ترسناک می دانم، حداقل من قادر به درک احساس خستگی خلقی هر وقت که آن را می بینم، احساس می کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب سوختن در آب غرق شدن در آتش


 کتاب سوترای آفتابگردان
 کتاب بهشت نیمه کاره
 کتاب من گذشته امضا
 کتاب مجموعه داستان های شل سیلوراستاین
 کتاب لطفا این کتاب را بکارید
 کتاب انه اید